Hokej

Z alkoholika je tahoun Detroitu. Dvě slova mu stačila na získání fanoušků

Z alkoholika je tahoun Detroitu. Dvě slova mu stačila na získání fanoušků
Zdroj: Profimedia

Hokejista Bobby Ryan má za sebou nejen mnoho úspěšných let v NHL, ale také stinnou minulost spojenou s alkoholismem. V mezisezonní přestávce si jako svou další štaci vybral Detroit a spokojený může být on sám i jeho zaměstnavatel. A také si už získal srdce fanoušků.

Bobby Ryan má zatím raketový vstup do sezony. Ve dvou zápasech vstřelil tři branky a Detroit může být na výsost spokojený se svou novou posilou, přitom ještě před rokem byl takřka na odpis.

Rodák ze státu New Jersey započal svou kariéru v Anaheimu. Šest let tam hrál na vrcholné úrovni a ve všech čtyřech sezonách, kdy odehrál alespoň padesát utkání, se dostal nad metu třiceti branek.

Po přestupu do Ottawy to už tak zářné nebylo. V následujících sedmi sezonách se jen dvakrát dostal nad dvacet vstřelených branek, když jeho maximem bylo 23 zásahů z první sezony po přestupu.

Ryanův pád vyvrcholil na podzim roku 2019, kdy se přihlásil do programu hráčské asociace NHL a přestal hrát hokej, aby vyléčil svou závislost na alkoholu.

 

Související obsah

K této neřesti ho vedly silné psychické problémy. Není divu, v mládí byl jeho otec obviněn z pokusu o vraždu Ryanovy matky, když ji surově zbil tak, že ji zlomil několik žeber a způsobil i frakturu lebky. Mladý Američan si poté spolu se svými rodiči změnil identitu (narodil se s příjmením Stevenson) a žil v utajení před policií, která pátrala po jeho otci.

Ryan se však nechtěl vzdát své kariéry. Po veřejně přiznaném alkoholismu a jeho léčbě se k hokeji vrátil. A už při prvním domácím utkání vstřelil hattrick.

 

Související obsah

Po minulé sezoně byl 33letý Američan za svůj návrat oceněn cenou Billa Mastertona, která se uděluje za oddanost k hokeji. Jenže Ryanovi také vypršela smlouva a musel si hledat nové angažmá.

Ze sedmi a čtvrt milionu dolarů slevil na pouhý jeden milion, za který podepsal v Detroitu. Po dvou odehraných zápasech je příliš brzo na nějaké ukvapené hodnocení, ale Ryan stihl vstřelit už tři branky a zdá se, že tento podpis se vedení Red Wings vážně povedl.

Minimálně fanoušky už si Ryan získal. Ti si ho zamilovali nejen díky gólům, ale také kvůli upřímné odpovědi při jednom rozhovoru. 33letý křídelník byl tázán, proč si vybral zrovna Detroit v momentu, kdy měl pro svou kariéru mnoho možností.

 

Zdroj: nhl.com

"Steve Yzerman," odpověděl stručně Ryan. Touto odpovědí si získal srdce mnohých fanoušků Red Wings. Yzerman je v současné době generálním manažerem Detroitu, ale především je tam velkou hráčskou legendou. Za Rudá Křídla odehrál přes 1500 zápasů a nasbíral přes 1000 bodů.

Těžko předvídat, kolik gólů a bodů Ryan v letošní zkrácené sezoně nasbírá, ale pokud bude pokračovat jako dosud, mohl by u Detroitu po ročním milionovém kontraktu dostat novou a lepší smlouvu, fanoušci by za to byli jen rádi.

Ještě v dresu Anaheimu předvedl Bobby Ryan tuto hokejovou lahůdku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události