Fotbal

Real Madrid získal hvězdu Bayernu, po sezoně přijde zadarmo

Real Madrid získal hvězdu Bayernu, po sezoně přijde zadarmo
Zdroj: profimedia.cz

Vypadá to, že nejasná situace kolem budoucnosti fotbalového obránce Bayernu Mnichov Davida Alaby je vyřešena. Podle deníku Marca rakouský hráč podepsal smlouvu s Realem Madrid, který tak získal hvězdnou posilu zadarmo.

Alaba spojil většinu své kariéry s Bayernem Mnichov, kam odešel již v roce 2010, ale letos jejich spolupráce skončí. Podle španělského deníku Marca už Alaba dokonce podepsal smlouvu s Realem Madrid.

Alabovi vyprší současný kontrakt v létě a od té doby už má prý uzavřenou smlouvu novou. V Bayernu neprodloužil, jelikož nebyl spokojen s nabízeným platem, a když váhal už moc dlouho, vedení klubu se rozhodlo jednání s rakouským obráncem ukončit.

Související obsah

28letý fotbalista si tedy po devíti letech vyzkouší nový klub. Naposledy z Bayernu hostoval na rok do Hoffenheimu, ale to už bylo v roce 2011, od té doby byl pilířem obrany mnichovského týmu.

Hráč jeho kvalit neměl o nabídky nouze, obzvlášť, když ho mohl získat kterýkoliv klub zadarmo, ale Alaba nakonec kývl na angažmá u Bílého baletu.

Související obsah

Ve Španělsku by si Alaba měl přijít na 11 milionů eur ročně (287 milionů korun a kontrakt je údajně uzavřen na čtyři roky.

Bayern minulý týden utrpěl nečekanou porážku, když z poháru vypadl s druholigovým týmem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události