Házená

Velké změny v české házené! Trenéři vyhozeni, odstoupil i prezident svazu!

Šampionát, kterého se čeští házenkáři neúčastní, má dohru! Končí oba trenéři Daniel Kubeš i Jan Filip. K tomu další zásadní personální změny. Exekutiva svazu házené odvolala celý realizační tým u mužské reprezentace. Házenkáři odřekli kvůli koronaviru na poslední chvíli účast na mistrovství světa v Egyptě.

Exekutiva rozhodla o odvolání realizačního týmu včetně obou hlavních trenérů. Vyhodnotila předložené zprávy a vyslechla zástupce reprezentace včetně hráčů, zaměstnance sekretariátu nebo lékaře. Vedení svazu dospělo k názoru, že národní celek pochybil, neuvedlo však v čem. Vzniklou situací se bude exekutiva zabývat i ve středu.

Národní tým odřekl účast na MS v Egyptě minulý týden den před odletem. V kádru bylo 12 hráčů nakažených koronavirem, další pětice měla jiné zdravotní problémy. Pozitivní byli i oba trenéři Filip s Kubešem. Realizační tým doporučil exekutivě odřeknout účast na mistrovství a ta to schválila. Český celek na šampionátu nahradila Severní Makedonie.

Související obsah

 

"Příprava byla nestandardní, absolutně extrémní. Navíc se nám u těch hráčů, kteří trénovali v menším počtu, začaly objevovat zdravotní problémy. Přestože jsme dělali maximum, abychom odletěli, dospěli jsme k tomu, že už nevidíme světlo na konci tunelu," řekl v minulém týdnu Filip.

Rezignovali také další dva zástupci devítičlenné exekutivy. Post ve vedení opouští i předseda reprezentační komise Daniel Čurda a předsedkyně metodické komise Ilona Hapková. Čurda zároveň oznámil stažení kandidatury do následujících voleb, které byly kvůli koronavirové situaci přesunuty na červen. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události