Biatlon

Krupčík se vrátí zpátky na lyže! Těší se mezi elitu

Krupčík se vrátí zpátky na lyže! Těší se mezi elitu
Zdroj: Profimedia

Z německého Oberhofu musel Tomáš Krupčík odcestovat domů. Jeho spolubydlící Vítězslav Hornig měl pozitivní test na koronavirus a on musel do desetidenní karantény. Třiatřicetiletý český reprezentant zůstal zdravý, takže může tento týden v Anterselvě znovu naskočit do Světového poháru.

Pro Krupčíka skončil první závod v Oberhofu dřív než začal. Kvůli pozitivnímu testu Horniga musel nasednout do auta a odjet z dějiště závodů domů. Karanténu trávil v Jablonci nad Nisou.

„Byl jsem ale zdravý, opakovaně jsem si dělal antigenní testy. Bydlel jsem sám a nakupoval mi vždycky někdo z rodiny,“ popisuje Krupčík průběh karantény pro web Český biatlon. Ze začátku trénoval sám v Jizerských horách a poslední dny společně s Milanem Žemličkou v Jablonci.

Související obsah

Natrénováno má dost, ale těžko odhaduje, jakou má závodní formu. "Mám závodní manko. Přes měsíc jsem totiž pořádně nezávodil. Před odjezdem do Anterselvy jsme absolvovali nějaký kontrolní závod, ale ten se těžko vyrovná úrovní a tlakem Světovému poháru. Jsem zvědavý a docela se těším, že se do toho zase opřu mezi elitou," přemítá o své formě rodák z Jablonce.

  

Anterselva patří mezi jeho oblíbené závodní destinace a pravidelně tam podává dobré výkony. „Anterselvu mám moc rád a dokonce tu budu mít premiéru na dvacce. Na to jsem zvědavý. Dokáže to tu být s výškou zrádné a dvacka tu podle mě bude docela bolet," říká Krupčík pro web Český biatlon.

Vrátit k závodům by se měl také Milan Žemlička. Ten momentálně čeká na výsledek testu na koronavirus před odjezdem do Anterselvy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.