NHL

Bývalý gólman NHL a Švédska jde do vězení! Boural opilý s třemi promile

Bývalý gólman NHL a Švédska jde do vězení! Boural opilý s třemi promile
Tommy Salo v dresu Švédska | Zdroj: Profimedia

Bývalý hokejový brankář Tommy Salo jde do vězení. Devětačtyřicetiletý Švéd dostal dvouměsíční trest, protože zavinil havárii s alkoholem v krvi.

Policie tenkrát naměřila slavnému brankáři NHL přes tři promile v krvi. Držitel zlata z olympijských her se k případu vyjadřovat moc nechtěl. Pro noviny Aftonbladet pouze stroze konstatoval: "Mohu k tomu jen říct, že jsem rád, že jsou po těch měsících věci jasnější."

„Promile jsou promile, k tomu nemám moc co dodat. Naměřenou hodnotu nemůžu zpochybnit. Je zvláštní, že jsem vůbec zůstal na živu," řekl u soudu. Sala tak čekají dva měsíce přemýšlení o svém životě.

Související obsah

Brankář v minulosti trpěl psychickými problémy. A mohl za to zápas s Běloruskem v roce 2002, kde obrovsky chyboval. “Tohle utkání mě pronásleduje celý život. Myslel jsem si, že časem bych mohl zapomenout a vymazat jej z paměti, jenže to se nikdy nestalo,“ řekl o osudném duelu.

 

 

Zdroj: Profimedia

Od té doby to šlo se Švédem z kopce dolů. Psychické problémy a přemýšlení o sebevraždě. Podle všeho už se z toho ale učitel sportu vzapamtoval. Teď ovšem přichází další životní zkušenost. 

Chybování je lidské. Své o tom může vyprávět brankář Curychu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události