MMA

MMA hvězda na rozcestí: Mám obavy o jeho kariéru a život, říká Novotný

MMA hvězda na rozcestí: Mám obavy o jeho kariéru a život, říká Novotný
MMA zápasník Gábor Boraros Zdroj: Profimedia

První skutečná hvězda československé MMA scény, v jednu chvíli větší než Karlos Vémola. Tak Gábora Borárose popsal Ondřej Novotný. Vzápětí však sdílel obavy o zápasníkovu budoucnost.

Málokterý zápasník dokáže diváky rozhecovat tak jako Gábor. Nejednou fanoušci skandovali pověstný zvuk jeho letícího úderu “ZUŤ“, když slovenský ranař nastupoval do klece.Jenže v posledních šesti zápasech má bilanci 3:3. S Davidem Kozmou si v prvním kole poranil koleno a dvakrát zápas přerušil rozhodčí poté, co se Gáborovi nezastavitelně valila krev z otevřeného obočí. Citlivé, mnoha ranami ke krvácení nachylné obočí, je jedna z věcí, které Gáborovi stojí v cestě."Nechce jít na plastickou operaci. Přitom ho otevře každý, jak víčko od konzervy,"
komentoval Novotný. Ale není to jen o vracejícím se zranění, ale také o Gáborově přístupu.

 

Obrovská popularita a raketový vzestup v kombinaci s prohrami v kleci, tak mohou být předzvěstí strmého pádu, naznačil Ondřej Novotný ve svém podcastu MMA Letem Světem.


“Všichni cítíme, že Gábor stojí na kraji určité propasti,“
souhlasil spolumajitel organizace OKTAGON s dotazem fanouška. A dále se rozpovídal o Gáborově přístupu.
 

“Mám obavy, že ho vidím místo na tréninku pořad v nějakém bazénu. Mám obavy, že ho neustále vidím s lidmi, kteří nejsou ti správní. Mám obavy o jeho kariéru a tím pádem o jeho život, protože by to v tom případě mohlo mít nebezpečný skluz,“ sdílel své pocity Novotný, který se zápasníkem, spolu s jeho trenéry, mluvil a nabízel pomocnou ruku. Šanci ukázat, že je stále na správné cestě a ke své kariéře přistupuje jako profesionál, bude mít Gábor Boráros 30. ledna na turnaji Oktagon 21. V kleci se střetne se zkušeným boxerem Matúšem Juráčkem a očekává se pořádná bitva.

Související obsahVše tak záleží na zápasníkovi. Vedení nad ním hůl rozhodně neláme. Novotný z pozice polovičního vlastníka dokonce v závěru vysílání řekl, že jedna z prvních hvězd organizace bude mít dvěře vždy otevřené: "Gábor neskončí v Oktagonu, dokud nebude chtít. U nás má doživotní vstupenku na zápas.“ 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události