Slávista Sima propálil karvinskou barikádu, slaví i Olomouc a Slovácko

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalistům Slavie se podařilo udolat v náročném utkání Karvinou a vyhráli 3:1. Opět se trefil africký zázrak Abdallah Sima. Slaví i Olomouc, které se konečně podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce. Po pěti remízách a dvou prohrách Sigma zvládla ligový zápas s poslední Opavou, kterou porazila 4:1. Výhru zapsalo také Slovácko, kterému při výhře 3:1 pomohly dvě penalty. Baník pak pouze remizoval se Zlínem.

Slavia měla v duelu proti Karviné sice územní převahu, šance si však proti pečlivé obraně vytvářela hodně složitě.

Karvinskou barikádu pak dokázal překonat až africký talent Abdallah Sima, pro něhož to byl už osmý gól v sezoně.

Následně přidal druhý gól další střelec Kuchta. Nicméně vedení 2:0 ještě zdramatizovala penalta pro Karvinou, kterou proměnil Qose.

Sešívaní však neznervózněli, a nakonec přidali ještě třetí gól. Po rychlém útoku skóroval Peter Olayinka, jenž stanovil na konečných 3:1.

Sigma Olomouc konečně přerušila bídnou sérii z Fortuna ligy. Pětkrát v řadě ztratila vedení 1:0 a remizovala 1:1 a poté přišly prohry s Jabloncem a se Slavií.

Na osmý pokus už to vyšlo. Sigma doma hostila poslední tým ligy Opavu a po půlhodině hry už vedla 2:0. Nejprve se trefil Daněk hlavou a poté Gonzalez poslal parádní střelu přesně na zadní tyč. Opava si zápas výrazně zkomplikovala na konci poločasu, když Tiehi dostal druhou žlutou kartu a oslabil svůj tým.

Slezané se ale nevzdali a v druhém poločase ještě vykřesali jiskru naděje. Nešický v 57. minutě dostal možnost zahrávat penaltu a bez problémů si s ní poradil.

Domácí však další kolaps již nedopustili a díky slepeným gólům Gonzaleze a Housky z 64. a 65. minuty si pohlídali vítězství. Sigma je s 25 body na šestém místě o sedm bodů za druhými Spartou a Jabloncem.