Fotbal

Pražská S nesouhlasí s FAČR. Nezlehčujte Hniličkovo jednání, píší!

Pražská S nesouhlasí s FAČR. Nezlehčujte Hniličkovo jednání, píší!
Zdroj: Profimedia

Českým sportovním a politickým éterem rezonuje kauza ohledně privátní narozeninové oslavy, které se zúčastnil i šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička. Ačkoliv se za něj sportovní svazy postavily, přední české fotbalové kluby nesouhlasí.

Slavia a Sparta společně sepsaly dopis, ve kterém kritizují postoj Fotbalové asociace České republiky, která se také postavila na Hniličkovu stranu.

A právě od toho se Letenští a Vršovičtí distancují a "odmítají, že by stanovisko předsedy FAČR vyjadřovalo názor celého fotbalového hnutí".

"Považujeme za nevhodné tímto aktivním způsobem zlehčovat jednání Milana Hniličky v situaci, kdy významná část členů FAČR stejně jako ostatních sportovních svazů nemůže z důvodu dodržování hygienických a protiepidemiologických opatření provozovat sportovní činnost vůbec," vadí aktuálně prvnímu a třetímu týmu.

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička složil senátorský mandát, šéfem NSA ale zůstává:

Nebývá to zvykem, aby se dva úhlavní rivalové, kteří se přetahují téměř o vše a na každé úrovni, vzájemně spojili. 

Slavia je v tabulce na prvním místě s náskokem šesti bodů na druhý Jablonec. Sparta je na třetí příčce jen o skóre, oproti Severočechům inkasovala o dva góly navíc.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události