Nespokojenost s rozhodčím, duel Komety s Třincem má dohru!

V úterní dohrávce 1.kola mezi Kometou a Třincem byl k vidění parádní hokej. Domácí Kometa zápas otočila ve svůj prospěch a nasadila duelu skvělé tempo. V samotném závěru ale Oceláři rozhodli o osudu utkání, když využili přesilovou hru a zvítězili 2:3. Podle Brňanů bylo vyloučení v 59.minutě neoprávněné a rozhodli se rozhodčího Svobodu vetovat.

Největší příval emocí vyvolal dvouminutový trest za hrubost pro obránce Komety Hollanda v 59. minutě, po kterém Oceláři využili přesilovku a rozhodli o svém triumfu 3:2.

"Bylo to o jedné chybě a tu jsme bohužel udělali my, i když si myslím, že to dnes ovlivnil někdo úplně jiný než my hráči," řekl Vejmelka, kterého pravděpodobně čeká trest. Hráči se v den zápasu k výkonu sudího vyjadřovat nesmějí.

Video zveřejnili brňané na svých oficiálních webových sránkách. Přímo v něm ukazují, kde podle nich rozhodčí chyboval. K výkonu rozhodčího se také vyjádřil bezprostředně po zápase brankářská jednička Komety Vejmelka.

Kometa vetuje hlavního rozhodčího po více jak třech letech. Naposledy byl vetován ruský sudí Vjačeslav Bulanov za utkání v Chomutově. Po úterní dohrávce úvodního kola vyjadřuje nespokojenost brněnský klub s výroky Romana Svobody.

Rozhodčí Svoboda Kometu už jednou poškodil, když v roce 2016 neuznal regulérní gól Vojtěcha Němce v Plzni. Vyfasoval za to stop na čtyři zápasy.

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.