Lyžování

Po Ledecké měla ošklivý pád i Švýcarka! Skončila v péči lékařů

Po Ledecké měla ošklivý pád i Švýcarka! Skončila v péči lékařů
Zdroj: Profimedia

Pouhé čtyři dny po nebezpečném pádu Ester Ledecké postihl při závodu Světového poháru nebezpečný karambol i další skvělou lyžařku. Trojnásobná mistryně světa Wendy Holdenerová utrpěla zranění v obličeji a musela se svěřit do péče lékařů!

Vítězka tří závodů Světového poháru se pustila do úterního obřího slalomu v italském Kronplatzu s číslem devět, do cíle však nedorazila. Švýcarská závodnice skončila v šoku kousek od záchranných sítí, po chvíli se za pomoci pořadatelů postavila na nohy. Musela ale vyhledat lékařskou péči.

"Měla jsem štěstí v neštěstí. Trošku mě bolí hlava a mám nateklý ret, který mi museli zašívat," prozradila sedmadvacetiletá lyžařka v rozhovoru pro stanici SRF, že musela podstoupit stejný zákrok jako Ledecká. "Ale teď se mi aspoň vyplatí nosit roušku," glosovala Holdenerová vtipně.

Související obsah

Holdenerová debutovala ve Světovém poháru v roce 2010 a od té doby si připsala 39 umístění na stupních vítězů. Kromě tří titulů mistryně světa je i olympijskou vítězkou z Pchjongčchangu. Z her v Jižní Koreji má doma i stříbro ze slalomu a bronz z kombinace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události