Fotbal

Další rasistický skandál v lize. Případ Mosquera bere do svých rukou i LFA

Další rasistický skandál v lize. Případ Mosquera bere do svých rukou i LFA
Zdroj: Profimedia

Další rasistický skandál musí řešit fotbalová Fortuna liga. Ve středečním vyhroceném zápase mezi Baníkem Ostrava a Slovanem Liberec si totiž musel vyslechnout nepěkné urážky kolumbijský fotbalista Jhon Mosquera, který dostal v závěru červenou kartu. K situaci přinesla stanovisko i LFA.

"Vedení ligy takové chování jednoznačně odsuzuje a vymezuje se proti němu," píše Ligová fotbalová asociace v tiskové zprávě.

Ve vypjatém utkání byl v závěru vyloučen po druhé žluté kartě Kolumbijec Jhon Mosquera, který se dostal do potyčky s protihráčem. Následně se ale na něj přiřítily z tribun rasistické pokřiky.

"Pevně věříme, že se jednalo o ojedinělý projev individuálních jedinců, což však nijak nesnižuje vážnost situace. Obzvlášť ve chvíli, kdy má domácí klub za současných podmínek mimořádného opatření větší kontrolu nad osobami, které se pohybují na stadionu během utkání," stojí dále ve zprávě od LFA, která také zdůraznila, že se případem bude zabývat i disciplinární komise.

Související obsah

Podle svědků a televizních záběrů totiž Mosqueru urážel někdo z tribuny, která by měla být pro veřejnost uzavřená. Situaci tak vzal do svých rukou i Baník Ostrava, kde se utkání hrálo.

"Baník Ostrava se omlouvá za výlev rasismu, který dnes zazněl v závěru utkání na adresu Jhona Mosquery. Odmítáme jakékoliv projevy xenofobie či rasismu. S vlastníkem stadionu řešíme identifikaci viníka na základě videozáznamů," píše ostravský klub.

Související obsah

S omluvou přispěchal i postižený Mosquera, který však v samotném závěru předvedl dost nesportovní chování.
 


"Je mi moc líto, že jsem se nechal v závěru hektického zápasu v Ostravě vyprovokovat a po dvou žlutých kartách a vyloučení oslabil svůj tým i pro příští zápas. Mrzí mě to a měl jsem se ovládnout. Není ale pravda, že bych pak ještě někoho udeřil pěstí do obličeje,"
kaje se liberecké křídlo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události