Fotbal

Lvíčata znají soupeře pro kvalifikaci na ME 2023. Pojede se i do Anglie

Fotbalová jednadvacítka zná soupeře pro kvalifikaci na ME v roce 2023. Mužstvo Karla Krejčího se dokonce podívá i do Anglie, která bude největším favoritem skupiny. Český tým byl losován z druhého kvalifikačního koše.

Dále lvíčata odehrají utkání proti Slovinsku, Albánii, Kosovu a Andoře. Do zápasů budou moci nastoupit ročníky 2000 a mladší. A kdo ze skupiny postupuje?

Vítězové kvalifikačních skupin a tým s nejlepší bilancí na druhém místě napříč kvalifikačními skupinami postoupí přímo na šampionát. Dalších osm týmů z druhých míst se utká v baráži o další čtyři postupové pozice.

Mistrovství Evropy v roce 2023 se uskuteční v Rumunsku a Gruzii. Ti mají zároveň jistotu v podobě účasti na tomto turnaji.

 

Související obsah

Trenér Karel Krejčí je rád, že juniorský nároďák nebude muset cestovat do vzdálených zemí. "Určitě jsme z tohoto pohledu dopadli mnohem lépe, než cestovat třeba do Kazachstánu nebo Ázerbájdžánu. I takové věci v kvalifikacích a při plánování veškeré logistiky hrají roli. Nečeká nás tedy žádné velké cestování, což považuju za plus," zhodnotil los.

Detailněji ale Krejčí los nijak nepopsal, neboť kvalifikace je zatím na druhé koleji. "V hlavě mám spíš blížící se mistrovství Evropy, takže neznám úplně sílu těch týmů a těch ročníků," přiznal.

Slovensko se utká v kvalifikační skupině se Španělskem! Naše sousedy bude možná reprezentovat i Lucas Demitra, který takto vstřelil mezi muži svůj první gól:  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události