Bayern naděloval Hoffenheimu, Schick proti Lipsku neskóroval

Hned šest zápasů měl na programu sobotní program německé Bundesligy. A na hřišti se objevilo hned několik Čechů. Slavit může gólman Pavlenka a Gebre Selassie. Jejich Brémy otočilo zápas s Schalke. Zastřílel si Bayern Mnichov, který zničil Hoffenheim, za který se podíval na hřiště i Pavel Kadeřábek. Šlágr mezi Lipskem a Leverkusenem rozhodla jediná branka, kterou vstřelil domácí Nkunku.

Fotbalisté Bayernu Mnichov si užili zápas s Hoffenheimem, za které nastoupil od 58. minuty i obránce Pavel Kadeřábek. Do vedení se bavorský velkoklub dostal po půl hodině hry, když se hlavou trefil Jérome Boateng.

Dvě minuty před koncem prvního poločasu se trefil z hranice velkého vápna Thomas Müller a bylo to 2:0. Jenže ještě v první půli hosté snížili. Krásný centr uklidnil z voleje do sítě Andrej Kramarič.

Ve druhé půli Bayern opět odskočil. Baumann neudržel centr a míč dorazil do branky Robert Lewandowski. Čtvrtou a poslední branku dal v 63. minutě Serge Gnabry. Mnichovští si tak nadále udržují v čele pohodvý náskok. Hoffenheim je dvanáctý.

Šlágr se hrál v Lipsku, kde nastoupil Schickův Leverkusen. Zápas rozhodla jedna jediná branka, kterou vstřelil v 51. Christopher Nkunku. Ten se dostal k opakované střele zpoza vápna a rozradostnil své spoluhráče. Lipsko se tak stále drží na druhém místě. V 52. minutě nastoupil do zápasu také Patrick Schick.

Uspěl také Dortmund, který se představil doma s Augsburgem, za který se do hry nedostal ani Koubek ani Suchý. Za domácí neproměnil pokutový kop Haaland, přesto Borussia zvítězila 3:1.

Spokojený nebude ani Vladimír Daride. Jeho Hertha se představila ve Frankfurtu a padla 1:3. Český středopolař se dostal na hřiště až v 89. minutě.

Příliš spokojený nebude ani brankář Jiří Pavlenka a obránce Theo Gebre Selassie. S Werderem Brémy totiž nedokázali na domácím hřišti porazit stále se trápící Schalke. Zápas skončil 1:1, i když domácí se prosadili ještě v nastaveném čase. Eggestein skóroval po přihrávce českého kapitána, ale gól nebyl kvůli ofsajdu nakonec uznán.