Fotbal

Kolik si vydělá Messi v Barce? Jde prý o největší kontrakt v historii sportu!

Kolik si vydělá Messi v Barce? Jde prý o největší kontrakt v historii sportu!
Zdroj: Profimedia

Už na konci června vyprší Lionelovi Messimu smlouva s Barcelonou. Kolik si ale za poslední čtyři roky vydělal? Podle španělského deníku El Mundo jde o největší kontrakt v historii sportu, který hodně ovlivňuje současnou špatnou finanční situaci klubu.

El Mundo tvrdí, že se jim do ruky dostala kopie smlouvy hvězdného argentinského útočníka. Během smlouvy, která byla uzavřena v roce 2017, by si měl Messi přijít za čtyři roky na 555 237 610 eur (14,4 miliardy korun). Splněna ale musí být řada podmínek.

Messiho smlouva vyprší 30. června tohoto roku a spekuluje se, že by katalánský klub mohl opustit. Samozřejmě existuje stále možnost, že se smlouva prodlouží.

33letý Argentinec se pokusil Barcelonu opustit už v létě. Tehdy se oháněl tím, že podle klauzule ve smlouvě může tým opustit zdarma. To však nebyla pravda a nakonec ustoupil.

Související obsah

Velikost smlouvy mezi Messim a Barcelonou je jedním z důvodů, proč je slavný klub v komplikované finanční situaci. Podle posledního barcelonského výkazu je dluh 26násobného španělského mistra přes jednu miliardu eur (přes 26 miliard korun). Téměř ze tří čtvrtin za to můžou obrovské hráčské mzdy.

Podle El Mundo má Messiho smlouva 30 stránek, ve kterém je uvedeno, že Barcelona souhlasila s vyplacením záloh v hodnotě 138 milionů eur za sezónu (3,6 miliardy korun).

Smlouva také zahrnuje podpisový bonus v hodnotě 115 225 255 eur (téměř tři miliardy korun) a bonus za věrnost 77 929 955 eur (přes dvě miliardy korun).

Související obsah

Do konce smlouvy aktuálně chybí pět měsíců. Do této doby si vydělal 511 540 545 eur (13,3 miliardy korun).

Od doby, kdy byla smlouva v roce 2017 uzavřela, je Barcelona v celkovém sportovním úpadku. Sice v sezónách 2018 a 2019 vyhrála španělský titul, ale v Lize mistrů se vůbec nedaří. Postupně byla vyřazena AS Řím, Liverpoolem a Bayernem Mnichov.

I na popud toho si chtěl Messi v létě vynutit přestup, což jak už bylo zmíněno výše, nevyšlo. Po všech těchto událostech došlo k rezignaci dnes už bývalého prezidenta Barcelony Josepa Mariy Bartomeua, který kontrakt v roce 2017 posvětil.

Související obsah

Nový barcelonský prezident ještě nebyl jmenován. Volby měly být původně 24. ledna, ale kvůli epidemii koronaviru byly odloženy až na březen. A priorita nového prezidenta bude jasná - Messiho budoucnost.

Jak již bylo zmíněno, Barceloně hrozí krach. Podívejte se na reportáž, kde je zmíněno, jak ji právě Messi může pomoct:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události