Basketbal

Satoranského Bulls vyhráli! Booker zazářil střelou sekundu před koncem

Do nočního programu basketbalové NBA zasáhl i jediný Čech v soutěži Tomáš Satoranský. Jeho Bulls vyhráli nad New Yorkem Knicks. Velkým hrdinou se stal Devin Booker z Phoenixu, jehož střela sekundu před koncem zajistila vítězství Suns proti Dallasu.

Tomáš Satoranský od svého návratu po koronavirové pauze mnoho prostoru na palubovce nedostává. Ani utkání s Knicks v tomto nebylo výjimkou, český rozehrávač byl ve hře pouze deset minut.

Během nich nastřádal dva doskoky a čtyři asistence a jeho jediný střelecký pokus se do koše nevešel. Jeho spoluhráčům šla ale střelba lépe.

Vyrovnaný zápas mnohokrát měnil svého lídra a pár minut před koncem bylo skóre stále vyrovnané, ale poslední okamžiky zvládlo lépe Chicago, které od stavu 100:100 zvládlo nastřílet deset bodů, zatímco Newyorčané pouhé dva. Třiceti body se na výhře Bulls podílel Fin Markkanen.

Další vyrovnanou bitvu přinesl duel Dallasu s Phoenixem. První polovinu utkání se žádný tým nedostal do většího než pětibodového vedení.

Nakonec rozhodovaly poslední sekundy. Devin Booker otočil stav utkání ze 108:106 na 108:109 když na časomíře zbývalo pouze 1,5 sekundy. Dončičův pokus s klaksonem o další zvrat poté skončil pouze na obroučce.