Lipsko potvrdilo roli favorita a je v osmifinále! Wolfsburg vyřadil Schalke

Wolfsburg doma porazil Schalke 1:0 a slaví postup do čtvrtfinále Německého poháru. Lipsko potvrdilo papírové předpoklady a druholigový celek z Bochumi na domácím stadiónu porazilo vysoko 4:0, slaví také postup!

Domácí získali vedení do své moci už v 11. minutě, kdy se po pasu Sabitzera prosadil hlavou Amadou Haidara. Důležitý druhý zásah přidali svěřenci kouče Nagelsmanna na konci prvního poločasu, nařízenou penaltu proměnil kapitán Marcel Sabitzer.

Lipsko dominovalo i ve druhém poločase a dostávalo se do šancí, hosté se jenom bránili a snažili se odvrátit vysokou porážku. Domácí nakonec přidali ještě další dva góly, o oba se postaral Yussuf Poulsen.

Domácímu Wolfsburgu nakonec stačil jediný gól, který vstřelil ve 40. minutě Wout Weghorst Ten nejprve neproměnil penaltu, ale z dorážky už se nemýlil. Schalke mělo tři dobré šance. Nejprve ještě na konci prvního poločasu selhal Hoppe, pak v 74. minutě Uth a v 85. minutě pak znovu Hoppe. V závěru zápasu mělo Schalke dobrý tlak, ale nedokázalo přetavit v gól.