Olympiáda

Olympijská vesnice bude bez hříchu. Bezpečnostní manuál vylučuje sex

Olympijská vesnice bude bez hříchu. Bezpečnostní manuál vylučuje sex
Olympijské kruhy v Tokiu | Zdroj: Profimedia

Olympioniky na letních hrách v Tokiu čeká období bez tělesných radovánek. Alespoň tak to vyplývá z manuálu po účastníky.

Olympijský výbor v úterý vydal manuál bezpečnostních opatření pro účastníky her v Tokiu. Vedle zákazu hlasitého fandění, zákazu navštěvování barů a dalších aktivit, samotným atletům nařizuje i dodržování dvoumetrové sociální vzdálenosti a vyhýbání se fyzickému kontaktu.
 

"Vyhněte se zbytečným formám fyzického kontaktu jako je obětí nebo podání ruky," stojí v manuálu.


Ačkoli pohlavní styk přímo jmenován není, jednoduchou rovnící vyplývá, že sex není v souladu s pravidly. Všimli si toho i pozorní uživatelé na sociálních sítích. “Je tohle pravidlo 'Žádný sex v olympijské vesnici'?“ divil se jeden z mnoha.

Související obsah
Kondomová tradice je tak ohrožena. Ochrana byla atletům poprvé automaticky rozdána pořadateli her v Soulu v roce 1988. Na zimní olympiádě v Soči pořadatelé distribuovali přes 100 tisíc kondomů a o dva roky později v Riu více než čtyřnásobek - 450 tisíc.


Kondomovou tradici si vzal na mušku tento komentář na Twitteru. “Rio 2016: 42 kondomů pro jednoho atleta, Tokio 2021: zákaz sexu. Poznámka: kdo použije 42 kondomů za měsíc?“ bavil se uživatel na účet bezpečnostních pravidel.
Že v olympijské vesnici není sex nic neobvyklého, potrvzují níže přiložené reportáže ze zimních her v Soči a z her v Londýně:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události