Tenis

Češi už znají rozlosování Australian Open! Hodně se zapotí Bouzková

Češi už znají rozlosování Australian Open! Hodně se zapotí Bouzková
Zdroj: profimedia.cz

První grandslam sezóny se měl losovat již ve čtvrtek, ale kvůli zrušenému programu na přípravných turnajích v Melbourne se losovalo až dnes. Kvitovou jako číslo devět čeká kvalifikantka a Karolínu Plíškovou Italka Paoliniová. Nejtěžší soupeřka byla nalosována Marii Bouzkové, která nastoupí proti Elině Svitolinové.

Na turnajovou šestku Karolínu Plíškovou čeká Italka Jasmine Paoliniová. A teoreticky se může ve třetím kole potkat s další Češkou Karolínou Muchovou. Té los na úvod přiřkl grandslamovou šampionku Jelenu Ostapenkovou.

Česko má ještě dvě nasazené hráčky, které jsou ale v dolní polovině pavouka. Devítku Petru Kvitovou čeká belgická kvalifikantka Greet Minnerová. Devatenáctá nasazená Markéta Vondroušová změří síly se Švédkou Rebeccou Petersonovou. Obě české hráčky se mohou potkat v osmifinále.

Související obsah

Barbora Krejčíková se postaví Číňance Čeng Saj-saj, Barbora Strýcová se střetne s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou, na Kristýnu Plíškovou čeká Britka Heather Watsonová a na Kateřinu Siniakovou Francouzka Fiona Ferrová. Ovšem jednoznačně nejtěžší los má Marie Bouzková, která se postaví světové pětce Elině Svitolinové.

Související obsah

V mužské části pavouka jsou dva čeští tenisté. Nejvýše postavený Jiří Veselý střetne síly s kvalifikantem Kimmerem Coppejansem. Tomáš Macháč, který se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace, bude bojovat s dalším kvalifikantem Mariem Vilellou Martínezem.

Letošního ročníku se bohužel nezúčastní šestinásobný vítěz Australian Open Roger Federer:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události