Esport

MS v PUBG startuje na nové futuristické stage!

MS v PUBG startuje na nové futuristické stage!
Zdroj: Dominik Schroeder

PUBG Global Invitational.S bude letos probíhat osm týdnů, kdy bude dohromady 32 týmů ze všech koutů světa bojovat o více než 75 milionů korun. Základní hodnota finanční dotace totiž sice činí 3,5 milionu dolarů, ale během turnaje má ještě vzrůst o příspěvky od fanoušků.

PUBG je jednou z nejhranějších her žánru battle-royale, ve které se 16 čtyřčlenných týmů vždy snese na jednu mapu a podle toho, jak dlouho dokáží přejít sbírají body do tabulky. V podstatě je tento žánr takovou herní verzí populární série Hunger Games.

 

Celá dvouměsíční bitva odstartuje takzvanými rozřazovacími zápasy, které určí nasazených šestnáct týmů do prvního hracího týdne. Těchto šest hracích týdnů je rozděleno na kvalifikaci pro finále a samotné finále o stále se zvyšující se prize money. Do kvalifikace vstoupí nejlepších šestnáct týmů dle žebříčku, a ten kdo vyhraje hru, postupuje přímo do finále a už nemusí danou kvalifikaci hrát.

 

 

Jedinou smutnou zprávou pro fanoušky z Evropy je fakt, že se světový šampionát hraje v Asii, takže hrací dny startují v 6 hodin ráno našeho času. Evropu bude na šampionátu reprezentovat celkem sedm týmů: Team Liquid, FaZe Clan, TSM, ENCE, Digital Athletics, Natus Vincere a Virtus.pro.

 

Čeští fanoušci budou dozajista držet palce našemu zástupci Miloslavu „PiXeL1Kovi” Feikovi, který jako náhradník může do akce naskočit za Team Liquid. Hlavním místem konání je Studio Paradise v jihokorejském Incheonu, kde se utvořila parádní stage, kterou mohou konkurenční organizátoři turnajů jen závidět. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události