NHL

Ovie dál stoupá v historické tabulce! Koho může ještě letos přestřílet?

Kanonýr Alexander Ovečkin je i nadále k nezastavení. Svým třetím gólem v sezóně se odpoutal od Mikea Gartnera a v historické tabulce střelců mu patří napevno sedmé místo.

Ruský fenomén vloni dokázal překonat hranici sedmi set vstřelených gólů, aktuálně jich má 709 a pořád ještě cítí velký hlad.

"Je skvělé se posouvat. Ještě nekončíme," hlásí odhodlaně 35letý kanonýr. Z výsledku ale neměl takovou radost. "Jsme ale na začátku sezóny. Pořád si to sedá a hledáme ideální herní pohodu," zhodnotil kapitán Washingotnu.

Svým posledním gólem totiž pouze zmírnil porážku na ledě Rangers. "Celý zápas na něm bylo vidět, že doslova lovil tento gól. Střílel ze všech pozic," řekl trenér Pete Laviolette.

Související obsah

"Měl jsem možnost jeho skvělý talent sledovat z jiné lavičky. To, že jsem teď mohl sledovat jeho úspěch jako jeho kouč, je pro mě ještě víc speciální," ocenil kouč Capitals.

Ovečkin má před sebou ještě několik met, které musí zdolat. Jen osm gólů mu chybí na šestého Phila Esposita a 22 zásahů má náskok pátý Marcel Dionne.

Zdroj: Profimedia

Do konce základní části ještě chybí 45 zápasů a pokud nebude Ovečkin znovu chybět kvůli porušení covidového protokolu či kvůli zranění, vypadá reálně i čtvrtý Brett Hull s 741 góly.

Pak už by před střelcem s jedinečným čichem na góly zůstala jen tři jména – Jaromír Jágr (766), Gordie Howe (801) a absolutní rekordman Wayne Gretzky s 894 přesnými zásahy.

Vybrané zápasy NHL můžete sledovat živě na stanicích Nova Sport a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události