Atalanta nevídaně selhala! Ronaldo si dal k narozeninám gól

Úvod jako z pohádky a konec jako z noční můry, takový zápas prožila Atalanta v 21. kole nejvyšší italské fotbalové ligy proti Turínu. To Cristiano Ronaldo, který v pátek oslavil 36. narozeniny, se prosadil proti AS Řím a jeho Juventus vyhrál 2:0.

Domácí Atalanta hraje o evropské poháry, zatímco Turín bojuje o přežití v lize. Favorit zápasu tak byl jasný a dlouho to vypadalo, že vše půjde podle předpokladů, jenže z vyhraného zápasu se stalo obrovské drama.

Fotbalisté z Bergama do utkání vstoupili ve velkém stylu. Josip Iličič se prosadil v 14. minutě, o pět minut později ho napodobil Gosens a o další dvě minuty poté skóroval i Muriel. Uběhlo tedy pouze 21 minut a hosté už prohrávali 0:3.

V tu chvíli se zdálo, že o výsledku je rozhodnuto, jenže hosté nic nezabalili a skvěle zvládli konec prvního poločasu. Belotti sice v 42. minutě neproměnil penaltu, ale byl první u dorážky a napodruhé brankáře Golliniho překonal. Ještě v nastaveném čase dokázal snížit na rozdíl jediné branky Bremer.

Domácí drželi častěji míč, ale střelecky byli výrazně aktivnější fotbalisté Turína a v 84. minutě se dočkali odměny ve formě srovnání. Střídající Bonazzoli si naskočil na přímý kop a hlavou poslal míč do sítě.

Zaskočení domácí už nestihli zareagovat a vzít si vedení zpět, takže se nakonec museli spokojit pouze s bodem za remízu, přestože vedli 3:0.

Ani v čerstvých 36 letech neztratil Cristiano Ronaldo střelecký apetit. Tentokrát se portugalská hvězda prosadila proti AS Řím a Juventus tak i díky němu vyhrál 2:0.

Výsledky sobotní Serie A:

Atalanta - FC Turín 3:3 (3:2)
Branky: 14. Iličič, 19. Gosens, 21. Muriel - 42. Belotti, 45+1. Bremer, 84. Bonazzoli

Sassuolo - Spezia 1:2 (1:1)
Branky: 25. Caputo - 39. Erlič, 78. Gyasi

Juventus - AS Řím 2:0 (1:0)
Branky: 13. Ronaldo, 69. Ibanez (vlastní gól)

FC Janov - Neapol - 2:1 (2:0)
Branky: 11. a 26. Panděv - 79. Molitano

V Serii A padají i takto bleskové góly. Leao z AC Milán dal nejrychlejší gól v ligové historii: