Turín se Zimou v sestavě remizoval, Jankto si po zranění zahrál pár minutek

David Zima v souboji proti Empoli Zdroj: profimedia.cz

První prosincové pondělí roku 2021 nabídlo v Itálii a Španělsku celkem tři duely, které se nestihly odehrát o víkendu. David Zima podruhé v řadě odehrál devadesát minut, ale ani tentokráte nepomohl k výhře. Jakub Jankto si po zranění zahrál pár minut.

Solidně hrající Empoli si v utkání šestnáctého kola poradilo na domácím hřišti s Udinese, které v týdnu odehrálo neuvěřitelný duel s Laziem. Domácí sice po poločase prohrávali 0:1, ale nakonec se radovali z výhry 3:1 a poskočili na jedenácté místo.

Polepšit si v tabulce mohl Turín, který hrál na hřišti aktuálně sestupujícího Cagliari. S Davidem Zimou v základní sestavě sice hosté vedli, ale těsný náskok neudrželi. Střelec Joao Pedro vyrovnal a oba celky si rozdělily po jednom bodu.

Do hry se dostal i předposlední celek LaLigy. Getafe hrálo na domácím hřišti s Bilbaem a Jakub Jankto se po zranění objevil na střídačce. Do utkání naskočil v 87. minutě, ale stav duelu již nezvrátil, ani jeden celek se neprosadil a zápas skončil 0:0.

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.