Oslabená Plzeň opět prohrála! Sněžný zápas v Ďolíčku ovládla Bohemka

Plzeňská Viktorka je opět na kolenou! Tentokrát Západočeši nevyzráli na Slovan Liberec a prohráli 0:2. Celý druhý poločas navíc dohrávali po vyloučení Kaši v deseti. Sobotní zápas fotbalové Fortuna ligy mezi Bohemians a Zbrojovkou Brno přinesl krásnou podívanou s hezkými góly a spoustou šancí. Tři body nakonec brali domácí za výhru 2:1.

Plzeň po dvou předchozích výhrách vypadala, že se vrací do boje o nejvyšší příčky. Jenže nyní přišel další tvrdý direkt.

Domácí totiž nezvládli duel proti Slovanu Liberec a prohráli 0:2. Klíčovým momentem se pak stala červená karta pro Filipa Kašu, který dojel protihráče a rozhodčí Zelinka ho po shlédnutí videa vyloučil.

Západočeši tak hráli celý druhý poločas v deseti a dostali dva góly. Nejdříve se trefil Rondič a v závěru ještě udeřil Jakub Pešek.

Hřiště v Ďolíčku nebylo ani před zápasem v dobrém stavu a hráči navíc museli hrát během hustého sněžení, takže podmínky nenasvědčovaly tomu, že se bude hrát atraktivní fotbal.

Jenže opak byl pravdou. První gól vstřelil domácí Necid, když si naběhl na přesně narýsovaný pas Petra Hronka a jedním dotykem poslal míč neomylně za záda gólmana Berkovce.

Brno srovnalo v 26. minutě. Míč se odrazil k Antonínu Růskovi dva metry za velkým vápnem, Růsek si ho připravil na hranici pokutového území a dělovou levačkou vyslal nechytatelnou ránu do šibenice.

Klokani si vzali vedení zpátky po čtvrthodině hry, kdy pár metrů za vápnem napřáhl ke střele Roman Květ a míč poslal ideálně s odskokem o zem k tyči.

V druhém poločase měly oba týmy několik skvělých příležitostí. V závěru mohl pojistit výhru Bohemky Puškáč, ale Berkovcův špatný výkop nepotrestal, jelikož trefil břevno.

Brno poté dalo v nastavení gól, ale předcházel mu faul, takže důvod k radosti nebyl. V posledních sekundách ještě mohli Pražané přidat třetí gól, když běželi na prázdnou bránu, jenže odkrytou svatyni netrefili, a navíc si nepohlídali ofsajd. Bohemians díky výhře 2:1 slaví podruhé v řadě, zatímco Zbrojovka je jen těsně nad sestupovými pozicemi.