Boby

Dvořákův dvojbob si druhý den polepšil. Na MS končí patnáctý

Dvořákův dvojbob si druhý den polepšil. Na MS končí patnáctý
Zdroj: Viesturs Lacis, IBSF

Čeští bobisté alespoň částečně napravili dojem z nepovedeného vystoupení na mistrovství světa. Dvojice ve složení Dominik Dvořák - Jakub Nosek nakonec bere v závodech dvojbobů 15. místo a o dvě příčky vylepšila své sobotní umístění. V německém Altenbergu kraloval domácí Francesco Friedrich, který získal sedmý titul v řadě a celkově v součtu s čtyřbobem rekordní desátý.

Dvojbob pilota Dominika Dvořáka skončil minulý víkend dokonce na fantastickém třetím místě v celkovém pořadí Světového poháru, nicméně na mistrovství světa si formu nepřivezl.

Češi sice nedělali výrazné chyby, ale jejich jízdy nebyly rychlé. V sobotu jim tak patřilo po dvou jízdách až sedmnácté místo a v neděli pak své umístění dokázali alespoň vylepšit na celkové 15. místo.

Na mistrovství světa kraloval Francesco Friedrich, který na zužitkoval znalost domácí tratě v německém Altenbergu a přidal už svůj sedmý titul v řadě. Celkově pak má už deset titulů z MS, což z něj dělá rekordmana. Zbylé dvě medailové pozice obsadili také Němci Lochner a Hannighofer.

 

Související obsah

Dvořák si bude moci spravit chuť na mistrovství světa už příští víkend, kdy se pojede závod čtyřbobů. Ve čtvrtek a pátek bude v akci také česká skeletonistka Anna Fernstädtová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události