Ostatní sporty

Bůh vše vidí a potrestá Tě, vzkazuje olympijská vítězka finskému běžkaři

Bůh vše vidí a potrestá Tě, vzkazuje olympijská vítězka finskému běžkaři
Zdroj: Profimedia

Mezi ruskými a finskými běžci na lyžích to v poslední době hodně vře. Nejprve to odstartoval Alexander Bolšunov, který se v Lahti ohnal hůlkou po Joni Mäkimu. Nyní se o rozrcuh postarala dvojice Gleb Retivych a Verneri Suhonen.

Vzájemná kolize přišla v posledním týmovém sprintu na Světovém poháru ve švédském Ulricehamnu. Gleb Retivych a Verneri Suhonen skončili na zemi. A ruského závodníka to nenechalo chladným.

"Skočil mi na lyže a oba jsme upadli. Nechápu, jak Fin přemýšlel. Je to jeho velká chyba. Bylo to tak stupidní. Proč mi proboha skáče na lyže?" rozčiloval se Retivych.

Dále pro ruský web Championat doplnil: "Zdá se, že s finským týmem máme jakousi milostnou aféru. Ale je lepší, že se to stalo teď než na mistrovství světa."

Související obsah


 

Jury tentokrát nikoho trestat nebude, narozdíl od prvního kontroverzního momentu, kdy byl Bolšunov diskvalifikován. I když kouč ruských běžců Marcus Cramer se trestu dožadoval. Údajně kontaktoval šéfa jury Pierra Mignereyho. Jenže neuspěl.

Jenže šéfka ruské reprezentace a trojnásobná olympijská vítězka Jelena Vjalbeová celou situaci okomentovala na svém Instagramu. "Bůh všechno vidí a ve správnou chvíli ho sám potrestá. Stačí si jen počkat," napsala čtrnáctinásobná mistryně světa.

K incidentu se vyjádřil také Suhonen, tedy údajný viník. "Co se stalo? Nemám vůbec ponětí. Najednou jsem prostě spadl. Je mi z toho smutno, protože jsem měl dobrou pozici," sdělil pro švédské noviny Expressen.

Podle finského lyžařského experta Harriho Kirvesniemiho ale nikdo za vzájemnou kolizi nemůže. "Byla to jen smůla. Oba závodníci si jeli svoji linii, ale dostali se do kontaktu a ztratili rovnováhu," prohlásil.

Podívejte se na moment mezi Alexandrem Bolšunovem a Jonim Mäkim:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události