Fotbal

Leicester přiletí do Prahy! Další anglické týmy s výjimkou neuspěly

Leicester přiletí do Prahy! Další anglické týmy s výjimkou neuspěly
Zdroj: Profimedia

Ožehavé téma je vyřešeno. Anglický Leicester dostal podle zpráv Národní sportovní agentury schválenou výjimku pro přílet do České republiky k zápasu Evropské ligy se Slavií.

Ministerstvo zdravotnictví vyhovělo žádosti Slavie a povolí konání zápasu v Edenu. Celek z Vršovic tak nepřijde o výhodu domácího prostředí.

Na anglický tým tak bude čekat přísný režim, který předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík nastínil na svém twitterovém účtu. 

Lišky tak čeká hned po příletu do České republiky test a do té doby, než bude známý výsledek, se budou hráči zdržovat jen v separovaném hotelu a poté jim bude umožněn vstup pouze do místa konání. Nutností je také nošení respirátorů třídy FFP2.

Podobně to bude fungovat i při cestě Slavie do Leicesteru. Po návratu čeká na svěřence Jindřicha Trpišovského pětidenní karanténa.

Z toho důvodu tak bude muset dojít s největší pravděpodobností k odkladu ligového klání na Slovácku.

Není to poprvé, co vláda vyšla českému fotbalu vstříc. Přesun zápasů na neutrální půdu hrozil už během nouzového stavu na podzim. I tehdy Slavia, Sparta a Liberec dostaly na Evropskou ligu "povolenku".

Související obsah

Zápasy vyřazovací části Evropské ligy komplikuje fakt, že Velká Británie je kvůli tamní mutaci koronaviru na listině rizikových zemí.

Z toho důvodu nedostaly výjimku týmy Liverpoolu a Manchesteru City. Jejich zápasy v Lize mistrů s Lipskem respektive Mönchengladbachem tak byly přesunuty na neutrální půdu do Budapešti. 

Ani Hoffenheim v Evropské lize neuspěl. S norským Molde se tak utká ve španělském Villarealu.

Sešívané čeká těžký oříšek v podobě aktuálně třetího týmu Premier League. O losu play-off Evropské ligy jsme informovali v reportáži Sportovních novin:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události