MMA

Druhý Čech v desítce nejlepších: Dvořák šplhá UFC žebříčkem

Druhý Čech v desítce nejlepších: Dvořák šplhá UFC žebříčkem
David Dvořák a UFC žebříček muší váhy Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / UFC

Přestože naposledy zápasil v září minulého roku, David “Undertaker“ Dvořák postoupil žebříčkem muší váhy v prestižní UFC. Rodák z Hradce Králové nyní uzavírá TOP 10.

Ačkoli Tim Elliot ani Raulian Paiva v roce 2021 ještě nezápasili, nejnovější aktualizace žebříčku do 57 kg je posunula o jednu příčku zpět. Zato český zápasník postoupil o dvě místa vzhůru. David Dvořák se tak z 12. místa dostal na chvost TOP 10.Pro Dvořáka a české MMA je to skvělá zpráva. Česká republika má nyní již dva reprezentanty v TOP 10. V polotěžké váze na svůj další zápas vyčkává Jiří Procházka, který se od svého debutu řadami okolností probojoval až na pátou pozici.Kompletní žebříčky
zde.

Dvořák, přezdívaný Undertaker, v UFC absolvoval dva úspěšné zápasy. V březnu 2020 vybojoval vítězství s Brunem Silvou a v září taktickým výkonem přešel přes favorizovaného Jordana Espinosu. Kdy se do klece postaví příště, zatím není jasné.


Dvořák razí postupné budování kariéry a chce pozvolna stoupat žebříčkem tak, jak se tomu nyní stalo. V minulosti se netajil přáním vyzvat právě veterána Tima Elliota, kterého nyní v žebříčku přeskočil.


Připomeňte si UfC debut Davida Dvořáka a jeho pozápasové pocity:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události