Biatlon

První zlato z mistrovství bere Norsko. Česká štafeta je mimo TOP 10

První zlato z mistrovství bere Norsko. Česká štafeta je mimo TOP 10
Zdroj: Profimedia

První zlaté medaile na mistrovství světa v biatlonu znají své majitele a není překvapením, že jsou jimi Norové. Norsští biatlonisté bez většího zaváhání od třetí střelby vedli a došli si pro jasné vítězství. Česká štafeta skončila mimo první desítku kvůli selhání Lucie Charvátové na poslední střelnici.

Ondřej Moravec hned na první střelnici ztratil mnoho cenných sekund. Minul jen jednou, ale dobíjení mu trvalo velmi dlouho a nakonec nabral ztrátu 24 vteřin. Vestoje musel Moravec také jednou dobíjet, ale to už zvládl rychleji a na ostatní mnoho neztratil. Krčmářovi předal na 18. místě. Pár metrů před první předávkou nečekaně spadl vedoucí Francouz Jacquelin a ztratil několik sekund a také pravou hůlku.

Michal Krčmář začal svou jízdu dobře. V běhu neztrácel a zastřílel čistě, takže ze střelnice odjížděl pouhých šest sekund za TOP 10. Jenže na stojce třikrát minul a trestnému kolu se vyhnul jen o kousek. Dlouhý pobyt na střelnici znamenal propad do hloubi startovního pole. V polovině závodu byli Češi na 16. místě s půlminutovou ztrátou na desáté Švýcarsko.

Markéta Davidová tradičně dobře běžela a po jedné opravě na ležce posunula českou reprezentaci na třinácté místo. Na celkově šesté střelnici se Markétě Davidové podařilo zastřílet bezchybně a dostala se už na desátou pozici. Poté Davidová ještě přidala v běhu a Lucii Charvátové předala na devátém místě.

Související obsah

Charvátová byla do štafety nominovaná především díky svému kvalitnímu běhu a biatlonistka z Vrchlabí zazářila i při první střelbě, kterou zvládla bez chyby. Bohužel poslední střelba závodu Charvátové vůbec nevyšla, vysloužila si dvě trestná kola a vypadla z elitní desítky. Do cíle dojela na jedenáctém místě.

Vyhrála suverénní štafeta Norska, která od začátku byla na předních pozicích a většinu závodu to byli Norové, kdo byl na prvním místě. Laegreid, Johannes Boe, Eckhoffová a Roeiselandová se tak postarali o první zlato pro Norsko. Druhé místo si vystřílelo Rakousko, neboť Rakušané udělali celkově pouhé dvě chyby. Třetí místo vybojovala před Ukrajinou v těsném finiši Švédka Hanna Oebergová.

Výsledky smíšených štafet na biatlonovém mistrovství světa:

1. Norsko 1:20:19.3 (0+11)
2. Rakousko +27.0 (0+2)
3. Švédsko +30.6 (0+8)

11. Česko +3:00.0 (2+9)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události