Alpské lyžování

Ester Ledecké těsně utekly medailové pozice, skončila čtvrtá

Česká lyžařka Ester Ledecká má za sebou první závod na mistrovství světa v italské Cortině d'Ampezzo. Odložený závod v super-G zajela výborně a nakonec je v cíli čtvrtá. Pouze šest setin od bronzové medaile. Závod vyhrála Švýcarka Gutová-Behramiová. V mužském super-G zvítězil Rakušan Kriechmayr.

Ledecká do odloženého super-G nastoupila s číslem 11 a jako úřadující olympijská vítězka patřila mezi favoritky.

Trať pak projela pekelně rychle a nebýt pár drobných chybiček, brala by asi medaili. Takhle je v cíli čtvrtá, jen šest setin od bronzu. Závod vyhrála Švýcarka Gutová-Behramiová před svou krajankou Suterovou. Třetí pak skončila Mikaela Shiffrinová.

Sympatickým devátým místem se pak prezentovala slovenská lyžařka Petra Vlhová, která je vedoucí ženou Světového poháru a patří mezi favoritky do točivějších disciplín. 
 

Mistrovství světa v alpském lyžování v italské Cortině d'Ampezzo trápilo od začátku počasí. Nakonec se první závod odjel místo v pondělí až ve čtvrtek.

Po účasti v superobřím slalomu čeká Ledeckou na MS i odložená kombinace, která byla přeložena na pondělí. V sobotu je pak na programu také sjezd.

V mužském super-G pak kraloval favorizovaný Rakušan Kriechmayr. Jen o sedm setin za ním pak zaostal Němec Baumann. Na skvělém třetím místě skončil francouzský lyžar Alexis Pinturault, který ukázal svou univerzálnost.

Český závodník Jan Zabystřan se umístil na pěkném 20. místě. Další Čech Ondřej Berndt pak do superobřího slalomu nenastoupil.Mistrovství světa v alpském lyžování:

Celkové pořadí (Super-g ženy)

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1:25,51 min
2. Corinne Suterová (SUI) +0,34 s
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47
4. Ester Ledecká (CZE) +0,53
5. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0,65

9. Petra Vlhová (SVK) +0,90

Celkové pořadí (Super-g muži)

1. V. Kriechmayr
2. R. Baumann +0,07
3. A. Pinturault +0.38

20. J. Zabystřan +1,92
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události