Olympijské hry

Sexistické narážky mu zlomily vaz. Šéf olympijského výboru končí

Sexistické narážky mu zlomily vaz. Šéf olympijského výboru končí
Yoshiro Mori - hlava Japonského olympijského výboru Zdroj: Profimedia

Japonsko dostává před konáním olympijských her v Tokiu další ránu. Šéf japonského olympijského výboru Joširo Mori totiž nakonec skutečně odstupuje ze své funkce. Vaz mu zlomily jeho nedávné sexistické komentáře směrem k ženám.

Předseda organizačního výboru olympijských her v Tokiu Joširo Mori nakonec nevydržel nátlak spojený s jeho nedávnými nevhodnými komentáři vůči ženám.

83letý politik tak nakonec odstoupil z funkce.

Mori se nelichotivě vyjádřil k něžnému pohlaví, když se nedávno na schůzi řešilo zvýšení počtu žen ve výboru.


Související obsah

“Schůze, při kterých se bude účastnit mnoho žen, se hodně protáhne. Ženy jsou soutěživé, když jedna zvedne ruku a promluví, ostatní pravděpodobně budou mít nutkání se také projevit. Proto to skončí tím, že si každá řekne svůj názor,“ prohlásil předseda organizačního výboru pro LOH v Tokiu.

Související obsah

Za svoje sexistické komentáře to od veřejnosti, ale i doma, pořádně schytal a volalo se po jeho odstoupení. Nyní toto volání Mori vyslechl. Mezi hlavními kandidáty na uvolněný post je bývalý fotbalista a expředseda japonského fotbalového svazu Saburó Kawabuči.

Olympijské hry by se mohly uspořádat za účasti fanoušků, kteří by nesměli fandit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Olympijské hry

Důležité Události

Krátká zpráva

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.