Nouzový stav

Vrátí se v pondělí diváci a amatéři na stadiony? Taková jsou stanoviska

Neděle bude posledním dnem, kdy bude platit v Česku nouzový stav. Podle právníků Národní sportovní agentury to znamená jediné. Děti a amatéři se mohou vrátit na sportoviště a fanoušci na stadiony, proti jsou ovšem hygienické stanice. Ty mají páky na to, aby tato situace nenastala.

V případě, že by stanice nereagovaly a nechaly vše podle plánu, bude nadále povinné nosit roušku. Tedy kromě situace, kdy sportovci budou aktivně vykonávat činnost. Pokud se budou pohybovat v rámci stadionu, rouška musí být nasazena.

A jak by to bylo se vstupem fanoušků do hlediště? ''Pokud by skončil nouzový stav, tak se mohou vrátit diváci na stadiony. Předpokládáme, že ale dojde k nařízením, která by to mohla znemožnit,'' řekl Jakub Večerka, který je tiskovým mluvčím Národní sportovní agentury.

Proti jsou totiž hygienické stanice. ''Aktuálně čekáme na instrukce od ministerstva zdravotnictví. Nicméně máme pravomoce omezit hromadné akce apod.,'' řekla tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová.

Související obsah

''Pokud bude epidemiologická stiuace špatná, což aktuálně je, tak se k této variantě příkloníme. Nicméně nejpřísnější podmínky chceme zejména pro vnitřní sportoviště, tam je největší riziko. Každé opatření, které zamezuje rozšíření nákazy, je dobré,'' dodala závěrem. 

Naděje, že se fanoušci a amatéři dostanou opět na sportoviště, je tedy malá. 

Lidé v nouzovém stavu již sportovali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Nouzový stav

Důležité Události