Biatlon

Krčmář po nemoci zajel skvělý výsledek, na MS skončil jedenáctý

Biatlonista Michal Krčmář Zdroj: profimedia.cz

V pátek byl na biatlonovém mistrovství světa na programu první individuální závod, sprint mužů. Čeští biatlonisté chtěli napravit neúspěchy z Anterselvy, kde dojel nejlépe Michal Krčmář na 39.místě. Stříbrný olympijský medailista v této disciplíně z her v Pchjongčchangu dojel ve sprintu na 10 km na krásném 11.místě!

V této sezoně Světového poháru se Krčmářovi nejvíce dařilo hned při úvodním dvoukole v Kontiolahti, kde s bezchybnou střelbou obsadil desátou příčku. Po Vánocích ale onemocněl covidem a čtyřicet dní byl mimo závodní kolotoč. Běžecky se stále necítí v původní formě. Spolu s ním se na start postavil také Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký a Mikuláš Karlík.

K velice solidnímu umístění pak Krčmářovi pomohly dvě čisté střelecké položky, díky kterým z toho ve finiši bylo 11. místo.

"Stojka dnes nebyla ideální, ale šel jsem do závodu, že musím dát dvě nuly, raději jsem nešel v rytmu, abych měl čistou střelbu," hodnotil svůj výkon po závodě nejlepší český biatlonista.

Dalším českým závodníkům se bohužel nedařilo. Ondřej Moravec byl až na 55. místě. Jakub Štvrtecký pak skončil na 68. pozici. Mladík Mikuláš Karlík si pak při premiéře na MS zajel 84. místo.

Z titulu ve sprintu se raduje Švéd Ponsiluoma, který dojel před dvěma francouzskými závodníky - Desthieuxem a Jacquelinem. Na prvním individuálním závodě skončili překvapivě bez medaile Norové, nejlepší Dale byl na 4. místě.