Fotbal

Fotbalista Pekhart kopl protihráče v průběhu zápasu a dostal vysoký trest!

Fotbalista Pekhart kopl protihráče v průběhu zápasu a dostal vysoký trest!
Zdroj: Profimedia

Český fotbalista a hráč Legie Varšava Tomáš Pekhart dostal po vyloučení v úterním osmifinále Polského fotbalového poháru trest na tři pohárové zápasy. V utkání na hřišti LKS Lodž dal český reprezentant v 82. minutě vítězný gól na 3:2, chvíli nato ale dostal červenou kartu za to, že po souboji o míč s Maciejem Dabrowským vleže kopl protihráče do zad.

Pekhartův chlebodárce oznámil na svém webu, že se proti trestu odvolá. Pokud neuspěje, Pekhart už jí ve zbytku soutěže nepomůže, i kdyby Legia postoupila až do finále. Pekhart je se 14 góly nejlepším střelcem polské ligy, v níž patří jeho týmu druhé místo.

"Tomáš je mimořádně klidný člověk. V šatně říkal, že nic špatného neudělal. Je z toho zničený, protože je to rozumný kluk a ještě nikdy takovou hloupost na hřišti neprovedl," řekl po úterním zápase trenér Legie Czeslaw Michniewicz. "Říkal, že trefil Macieje Dabrowského, jak padal. Ale jak už to tak v zápasech chodí, stalo se z toho trochu divadlo," doplnil trrenér informaci o Pekhartově prohřešku. 

Související obsah

Pekhart si svými výkony v Polsku řekl na podzim také o  reprezentační nominaci. Do národního výběru se měl vrátit po sedmi letech. Přijel ve skvělé formě a těšil se na zápasy za národní tým. Bohužel mu to zhatil koronavirus, vyšel mu pozitivní test, prestože byl bez příznaků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události