Fotbal

Tomáš Pekhart je cizincem roku v Polsku: Ve Varšavě se cítím skvěle

Tomáš Pekhart prožívá životní sezónu. Na svém kontě má 14 vstřelených branek a patří mezi nejdůležitější hráče Legie Varšava. Za to dostal v prestižní anketě týdeníku Pilka Noźna ocenění ''Nejlepší cizinec roku.''

''Opakuji, že od prvního dne ve Varašavě, se cítím skvěle. Je pro mě důležité, abych měl dobrý start a rychlý první gól. Pravidelnost mi dodává sebevědomí,'' řekl český střelec pro oficiální web Legie Varšava.

''Doufám, že díky mým gólům, s Legii dosáhneme stanovených cílů,'' dodal Pekhart. Tím bude obhájit titul v polské lize. I když celou loňskou sezónu ve Varšavě neodehrál, tak přesto s ní vítězství slavil. Do Polska se dostal český hráč ze španělského Las Palmas.

Skvělá forma zajistila Pekhartovi nedávno nominaci do národního týmu. Bohužel mu plány překazil koronavirus, na který byl pozitivně testován. 

Pekhart si po sedmi letech mohl zahrát za reprezentaci:

Cenu ''Nejlepší cizinec roku'' naposledy v Legii získal v roce 2014 trenér Henning Berg. Pro Pekharta se tak jistě jedná o skvělé ocenění. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.