KSW

Souboj titánů na KSW: Pudziana čeká srážka se senegalským Bombardérem

Souboj titánů na KSW: Pudziana čeká srážka se senegalským Bombardérem
Mariusz Pudzianowski vs Serigne Ousmane Dia Zdroj: koláž tn.cz / KSW, Twitter Alan Murphy

Zápasová karta březnového KSW 59 se pomalu plní. Po titulové bitvě Račič vs. Przybysz se domluvil souboj titánů. Pětinásobného nejsilnějšího muže světa Mariusze Pudzianowskiho vyzve 140kilový bombardér Serigne Ousmane.

Bitva opravdu těžkých vah, tak by se dal označit oznámený hlavní duel pro KSW 59. Mariusz Pudzianowski (13-7-1NC) při posledním zápase navážil 118 kg a váha jeho příštího vyzyvatele Serigne Ousmana Dia (2-0) přezdívaného Bombardér či B52 se pohybuje kolem 140 kg.


Kolem dvou metrů vysoký Senegalec rozhodně nebude lehkým soupeřem. Ačkoli má na kontě jen 2 MMA zápasy, na poli bojových sportů se pohybuje celý život. Stejně jako je Pudzian polskou sportovní legendou, i Ousmane Dia ve své zemi patří k ikonám. Slávu si vydobyl hlavně na poli wrestlingu, kde se stal dvakrát národním šampionem na turnaji “Král arény“.Pudzian, jak se 44letému Polákovi přezdívá, před MMA kariéru závodil ve strongmanských disciplínách. Pětkrát se stal Nejsilnějším mužem světa a nadlidskou sílu nyní prodává v kleci.Mariusz “Pudzian“ Pudzianowski absolvoval MMA debut před 12 lety. Takhle v roce 2009 vyřídil Marcina Najmana:


Souboj Krále arény o nejsilnějšího muže světa proběhne 20. března. Kromě zápasu titánů je tahákem večera i titulová bitva bantamové váhy. První KSW šampion kategorie do 61,2 kg Antun Račič (25-8-1) bude podruhé obhajovat pás v odvetném duelu se Sebastianem Przybyszem (7-2).

Související obsahKSW 59 budete moci 20. března sledovat živě na Voyo. Čekání vám může zpříjemnit záznam předešlého galavečeru, který je k mání rovněž na platformě Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události