KHL

Jaškin pomohl gólem k výhře Moskvy a vyrovnal český rekord v KHL

Jaškin pomohl gólem k výhře Moskvy a vyrovnal český rekord v KHL
Zdroj: Profimedia

Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin dal v utkání Dynama Moskva proti Dynamu Minsk svůj 35. gól v sezoně. Nejen, že tím pomohl k výhře svého týmu, ale navíc vyrovnal český střelecký rekord KHL.

Dmitrij Jaškin prožívá v Dynamu Moskva báječnou sezonu se skvělou střeleckou formou. Tu potvrdil i v zápase proti Dynamu Minsk.

Český křídelník se trefil po polovině zápasu a svým zásahem zvyšoval na 4:2. Překonal svého krajana Dominika Furcha, který následně do třetí třetiny již nenastoupil. Jaškin ke gólu přidal i dvě asistence a jeho Dynamo Moskva vyhrálo 6:4

Rodák z Omsku reprezentující Česko pálil ostrými i minulý ročník. Tehdy po odchodu z NHL zaznamenal 31 branek a letos se mu daří ještě víc. Tabulce střelců KHL neohroženě kraluje s 35 zásahy, zatímco druhý Teemu Hartikainen má pouze 26 gólů na svém kontě.

Související obsah

Jaškin svým pětatřicátým zásahem vyrovnal historické maximum českých hráčů v KHL a má ještě čtyři zápasy na jeho překonání. Rekordmany jsou Jan Marek a Pavel Brendl, kteří oba shodně v sezoně 2008/09 dali 35 branek a nyní se k nim přidal i Jaškin.

Jaškinovi možná přinesl střelecké štěstí kanonýr Alex Ovečkin. Jeho synovi český útočník v letošní sezoně věnoval svou hokejku:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu KHL

Důležité Události