NHL

McDavid kopíruje Crosbyho! Milník 500 bodů zapsal ve stejný čas

McDavid kopíruje Crosbyho! Milník 500 bodů zapsal ve stejný čas
Zdroj: Profimedia

Connor McDavid se znovu připomněl a ukázal, jak geniálním je hráčem. Dvěma asistencemi pomohl zdolat Winnipeg, přičemž hned ta první byla jeho 500. bodem v NHL.

"Je to hezké, ale pořád je to jen malý milník na dlouhé cestě," okomentoval svůj zápis McDavid, který si v NHL kroutí šestou sezónu a na dresu má kapitánské céčko.

Centr Olejářů si svůj 500. bod zapsal v 369. utkání a této mety dosáhl ve stejný čas, jako kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. "Je to celkem úsměvné. Je ale skvělé být na jedné vlně s takovým člověkem. Je to něco úžasného," dodává McDavid.

Crosby má rozjetou šestnáctou sezónu, nasbíral už přes 1 200 bodů. Samozřejmě nesmíme opomenout, že jej ve velké míře limitovalo i zranění či výluka. Pokud to půjde dobře, může McDavid atakovat s klidem i první desítku.

Související obsah

McDavid je celkově 18. hráčem, který metu 500 bodů překonal za méně než 400 zápasů. Společně s Crosbym je osmým nejrychlejším hráčem, kterému se to povedlo.

Z aktivních hráčů se tohoto milníku dočkal před 25. narozeninami kromě McDavida s Crosbym už jen Alexander Ovečkin.

Výborné výkony kromě McDavida předvádí také Němec Leon Draisaitl. Ten se postupně po boku McDavida zvedl a také útočí na 500. bod. Aktuálně jich má 450.

Těšte se na fantastický zážitek. NHL se odehraje pod širým nebem na jezeru Tahoe:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události