NFL

Tragické následky hvězdné kariéry: Zesnulý už nebyl sám sebou, říká šerif

Tragické následky hvězdné kariéry: Zesnulý už nebyl sám sebou, říká šerif
Zesnulý fotbalista Vincent Jackson (2014) | Zdroj: Profimedia

Tragické úmrtí hvězdy NFL Vincenta Jacksona má nové informace. Pitva poukazuje na dlouhodobé užívání alkoholu a hlavní vyšetřovatel nastínil ještě další teorii. Podle té atlet trpěl "boxerskou demencí", způsobenou četnými otřesy mozku.

Bezvládné Jaskonovo tělo policisté nalezli v pondělí 15. února v hotelovém pokoji. Neznámou příčinu úmrtí nyní poodhalilo vyjádření šerifa Chada Chronistera.


V ranní show “MJ Morning Show“ prozradil, že tělo mrtvého fotbalisty vykazuje známky chronického alkoholismu, který mohl být faktorem při jeho úmrtí. Nicméně kompletní toxikologická zpráva bude vyhotovena až v následujících dnech.


Související obsah
Alkoholismus však mohl být jen špičkou ledovce. Podle rodiny bývalý wide reciever Los Angeles Chargers a Tampy Bay Buccanners, který si za kariéru v NFL vydělal 71 milionů dolarů, se dlouhodobě potýkal s fyzickými i psychickými následky zranění z dob aktivní kariéry.
 

“Je to spekulace, ale na základě toho, co mi řekla jeho rodina, Vincent trpěl chronickou traumatickou encefalopatií (CTE). Rodina věří, že utrpěl mnoho otřesů mozku a když se vám toto stane, tak už zkrátka nejste sám sebou,“ vysvětloval šerif. 


“Rodina věří, že všechny tyto skutky, jsou následky častých zranění během doby, kdy hrál v NFL,“ pokračoval Chronister.CTE se projevuje zhoršením paměti, náladovostí, prudkými změnami chování i depresemi. Onemocnění je ve světě známé jako boxerská demence, je v kontaktních sportech, americký fotbal nevyjímaje, velkým tématem.


V roce 2017 vydala Bostonská univerzita studii, podle které ze 202 bývalých hráčů ve věku 23 až 89 let vykazovalo známky CTE 177 atletů. U bývalých hráčů nejprestižnější soutěže světa NFL pak ze 111 zkoumaných veteránů byl jen jediný bezpříznakový případ.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NFL

Důležité Události