Ve finále prvního grandslamového turnaje sezóny se představí kromě Novaka Djokoviče i Daniil Medveděv, který zdolal v semifinále Řeka Stefanose Tsitsipase.
Za dvě hodinky bylo hotovo. Vítěz posledního ročníku Turnaje mistrů řeckému tenistovi nedal moc šancí a zvládl vyhrát všechny tři sety.
První set se lámal v pátém gemu, kdy sebral Medveděv jediný brejk celé sady a nakonec vše rozhodla dlouhá výměna a až čtvrtý setbol nakonec přiřkl první bod na stranu Rusa.
Ten využil tohoto triumfu k tomu, aby druhým setem proletěl velmi rychle. Stačilo mu osm gemů k vedení 2:0.
Třetí sada byla obrovskou přetahovanou. Medveděv vedl 3:1, ale Tsitsipasovi se povedl obrat. Za stavu 5:5 uhrála světová čtyřka důležitý brejk a poté si podržel servis.
Semifinále Australian Open:
Medveděv – Tsitsipas 3:0 (6:4, 6:2, 7:5)
Podívejte se na triumf Medveděva na Turnaji mistrů: