Fotbal

City má novou nabídku pro Messiho, chce na něm ušetřit skoro pět miliard

City má novou nabídku pro Messiho, chce na něm ušetřit skoro pět miliard
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Zatímco jsme vás v minulých dnech informovali o nezájmu Bayernu Mnichov v případě přestupu Lionela Messiho, Manchester City přišel podle britského deníku Daily Mail s konkrétní nabídkou. Oproti loňskému létu je však výrazně nižší.

Manchester City a Messi. Toto spojení se nejčastěji zmiňuje v souvislosti s případným odchodem Lionela Messiho z Barcelony.

Britský deník Daily Mail nyní navíc poodhalil, jak by měla konkrétní nabídka na argentinského šikulu vypadat.

Související obsah

Citizens tak hvězdnému útočníkovi Barcelony prý nabízejí pětiletou smlouvu a k tomu velmi zajímavé peníze.


Nicméně oproti loňskému létu, kdy byl Messi už jednou nohou z katalánského velkoklubu, byla nabídka ještě vyšší. Tehdy šejkové ze City nabízeli 700 milionů eur (cca 18 miliard korun), nyní se údajná nabídka pohybuje na částce okolo 500 milionů eur (cca 13 miliard korun).

Související obsah

Důvody snížení nabízeného kontraktu jsou zřejmé, Messi je o rok starší (v červnu mu bude už 34 let), druhým faktem je pak špatná ekonomická situace spojená s koronavirem.

Na druhou stranu, pokud by Messi v létě chtěl Barcelonu skutečně opustit, nebude mít v zádech tučnou výstupní klauzuli, na které přestup v minulém roce ztroskotal.

Související obsah

Plány Manchesteru City jsou pak jasné. 33letý argentinský fotbalista by měl za celek Premier League odehrát minimálně dvě sezony. Pak se počítá, že by mohl posílit tým New York City v MLS, který vlastní stejný majitel.

Takhle probíhala letní tahanice o Lionela Messiho:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události