MMA

UFC bijec vytvořil ostudný rekord na váze. Měl jsem jenom lososa, brání se

UFC bijec vytvořil ostudný rekord na váze. Měl jsem jenom lososa, brání se
Zdroj: Twitter @espnmma

MMA zápasník Rafael Alves si připsal rekord UFC, kterým se chlubit nebude. Nesplnil váhu o více než pět kilogramů, což znamená, že jeho zápas s Patrickem Sabiantim musel být zrušen.

Alves se měl utkat se Sabiantim v pérové váze, ale na jejich duel nedojde, jelikož brazilský zápasník při předzápasovém vážení předvedl nelichotivý rekord. Nevešel se totiž ani do vyšší váhové kategorie.

Netitulový zápas pérové váhy má horní limit 66,2 kilogramů. Alves ale nezvládl ani limit lehké váhy, který je 70,8 kilogramů. Navážil totiž 71,4 kilogramů. Jeho převážení o 5,2 kg je nový rekord UFC, kterým se Brazilec rozhodně chlubit nebude.

"Včera jsem snědl lososa a pak mi bylo zle. Zvracel jsem a měl jsem průjem, takže doktor mi řekl, abych to léčil pitím vody," uvedl Alves po vážení. "Zbývaly mi pouze dva kilogramy, ale pak jsem začal pít vodu a má váha stoupala, takže doktor mě nepustil do zápasu," zdůvodnil své rekordní převážení.

V hlavním duelu víkendového galavečera se utká Curtis Blaydes s Derrickem Lewisem. Obě těžké váhy neměly problém splnit svůj váhový limit a utkají se o přední pozice ve své váhovce. Blaydes je na druhé pozici, Lewis je o dvě příčky níže.

Související obsah

Celkem čtyři zápasníci galavečera UFC Fight Night Blaydes vs. Lewis nesplnili váhový limit, ale pouze Alvesův zápas musel být zrušen, jelikož jeho nadváha byla až příliš velká.

Na posledním galavečeru UFC měl Kamaru Usman při obhajobě titulu velké problémy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události