Tenis

Muchová stoupá žebříčkem! Po podařeném AO je na svém maximu

Muchová stoupá žebříčkem! Po podařeném AO je na svém maximu
Karolína Muchová na Australian Open Zdroj: Profimedia

Po nejlepším grandslamu v kariéře vystoupala Karolína Muchová na své žebříčkové maximum. Semifinálový úspěch na Australian Open vynesl 24leté sympatické tenistce 22. pozici a o pět míst si tak polepšila.

Nejvýše postavenou Češkou je stále Karolína Plíšková, která zůstává i nadále šestá. O dvě místa se propadla Petra Kvitová, která uzavírá první desítku.

Vítězka prvního grandslamu sezóny Naomi Ósakaová je momentálně světovou dvojkou. Jednička se nezměnila. Stále vede Australanka Ashleigh Bartyová, která ve čtvrtfinále prohrála právě s Muchovou.

A jak si vedou další Češky? Dvacátá je Markéta Vondroušová, o jedno místo se propadla Barbora Strýcová, která tak je 39. O dvě místa si naopak polepšila Marie Bouzková, kterou najdeme na 48. místě.

Související obsah

V první stovce najdeme ještě Barboru Krejčíkovou, která si o čtyři pozice pohoršila a je 63. Propadly se i další Češky. O šest míst, na 68. místo, se propadla Kateřina Siniaková a o dvě Kristýna Plíšková. Ta je 75.

Mezi muži je světovou jedničkou stále neochvějně Novak Djokovič, který v Austrálii vybojoval už svůj devátý titul. Polepšil si finalista Daniil Medveděv, který je světovou trojkou.

Českou mužskou jedničkou je Jiří Veselý, jenž je 69. Největším skokanem v žebříčku je jednoznačně ruské překvapení Aslan Karacev, který poskočil o neuvěřitelných 72 pozic! Aktuálně mu patří 42. místo.

Letošní Australian Open naprosto suverénně ovládl fenomenální Novak Djokovič:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události