Basketbal

Obří ostuda v Litvě. Češi sice vyhráli, organizátoři ale zprznili vlajku!

Obří ostuda v Litvě. Češi sice vyhráli, organizátoři ale zprznili vlajku!
Zdroj: Profimedia

Čeští basketbalisté přerušili sérii čtyř prohraných zápasů v řadě. V litevském Vilniusu porazili vedoucí Belgii. Organizátorům se ale nepovedlo zkoordinovat do grafiky na obrazovkách v aréně českou vlajku.

Češi ve vyrovnaném zápase srazili Belgičany, kterým v prvním klání podlehli o 28 bodů. I tak ale výsledek nebude mít vliv na postavení v tabulce.

Svěřenci Ronena Ginzburga ale nemusí zoufat. I když zůstanou na posledním místě, mají účast na mistrovství Evropy zajištěnou. Společně s Německem, Itálií a Gruzií totiž evropský šampionát pořádají, a tak mají místo jisté.

Reprezentanté vyhráli v dramatickém zápase o pět bodů. První čtvrtinu ovládli o deset bodů a po zbytek klání si náskok drželi. Českou ofenzivu táhli Vojtěch Hruban a Jaromír Bohačík, kteří si zapsali totožné skóre (24-3-1).

Související obsah

Střetnutí se Čechům povedlo. Kdo ale neměl svůj den, byli grafici přímo na stadionu ve Vilniusu. Na velkoplošné obrazovce se vlnila česká vlajka.

Místo tradičního modrého klínu byl v levé části českého státního symbolu pětiúhelník. Alespoň že barva pruhů byla správně.

Kvalifikace o mistrovství Evropy:


Belgie – Česko 86:91

Čtvrtiny: 14:24, 26:27, 25:18, 21:22.

Lídři Belgie: Obasohan (23-3-2), Van Vliet (12-5-1), Lecomte (12-2-4).

Lídři ČR: Hruban, Bohačík (24-3-1), Peterka (11-8-1).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Basketbal

Důležité Události