šipky

Gawlas zůstává nohama na zemi. V čem mu hraje do karet korona?

Adam Gawlas se po úspěšném tažení na Q School vydává na své první turnaje v roli profesionála. Co řekl bezprostředně před odletem do Anglie? A v čem má pro něj epidemická doba výhodu?

Druhý český profesionál se těší na křest ohněm. Čeká na něj série turnajů Player Championship a poté i premiérová účast na UK Open.

"Je to super pocit. Moc se těším na všechny ty profíky a kolektiv," říká mladičký talent z Návsí. Jak bude vypadat program následujících dní? "Ve středu máme v Anglii testy a ve čtvrtek se hraje," popisuje rychlý shon.

Jak vidí své ambice pro letošní ročník? "Jsem nohama na zemi. Kartu mám na dva roky a nemusím na sebe od začátku vyvíjet takový tlak, ale určitě tam nechci jít si jen tak zahrát, ale rád bych udělal nějaký úspěch," věří.

Související obsah

Do akce půjde Gawlas již ve čtvrtek. Čekají jej čtyři turnaje v řadě v Boltonu a poté v Milton Keynes. "Po UK Open mám v plánu jet domů,” potvrzuje talent z Návsí.

Výhodou pro něj bude, že premiérový ročník stráví po boku české jedničky Karla Sedláčka.

"Je to super. Cestovat o samotě nikoho nebaví. V letadle a na letištích stráví hráči hodně času a mít s sebou krajana, se kterým mám stejnou zálibu pro stejný sport, je skvělé" kvituje.

Hráči před odletem prodělali test na covid-19. Podívejte se, jak jej absolvoval Karel Sedláček:

Společně se Zlým Kájou ale celý čas nebudou. "Karel je na hotelu přímo v tom místě, kde se hraje, kdežto já jsem na jiném hotelu s Keanem Barrym a Barborou Hospodářskou, kteří letí s námi. Setkávat se budeme přímo v hale," popsal Gawlas.

Účastí na profesionálním okruhu PDC se mu trochu zkomplikuje školní docházka. "Bavil jsem se s třídní učitelkou, která mi říkala, že mi korona hraje celkem do karet," říká.

"Chodit normálně do školy, tak bych to těžko stíhal. Koupil jsem si teď nový notebook a škole tak budu moci dávat maximum i po turnaji," vysvětlil.

Adam Gawlas s Karlem Sedláčkem odeletěli na první turnaje letošní sezóny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události