Fotbal

Kvůli poměrům v českém fotbale odchází významný sponzor!

Kvůli poměrům v českém fotbale odchází významný sponzor!
Zdroj: Profimedia

Poslední dobou se český fotbal otřásá v základech a jeho pověst obzvlášť. Jednomu z významných sponzorů došla trpělivost a nechce již dál spojovat svoje jméno s českým fotbalem. Jedná se o společnost WEDOS, která je generálním partnerem prvoligového Brna a Českých Budějovic.

Wedos oznámil, že s podporou českého fotbalu končí. „V posledních týdnech cítíme, že naše značka je silně poškozována mnoha kauzami a zákulisními machinacemi v pozadí fotbalu. Za současného stavu nebudeme špatně fungující fotbal v České republice nadále finančně podporovat,“ stojí v prohlášení společnosti.

Naráží nejen na úplatkářskou aféru kolem bývalého místopředsedy asociace Romana Berbra, ale také na podivné situace, které rozhodovaly v nedávných zápasech Fortuna ligy.

 

Související obsah

„Věřili jsme, že se poměry v českém fotbale změní. Několik měsíců panovala atmosféra strachu, o korupci ve fotbale se ani nevtipkovalo. Jenže poslední tři až čtyři ligová kola přinesla několik kontroverzních rozhodnutí," prohlašuje společnost.

"V zahraničí umějí zrušit nesprávně uloženou červenou kartu, v Česku se to obhájí. Všechno se vrací do starých kolejí. U toho být nechceme," dodává WEDOS a zároveň vyzývá další sponzory, aby zvážily podporu českého fotbalu. Také připouští, že v případě pozitivních kroků v tuzemském fotbale jeho finanční podporu obnoví.


O odchodu bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra z vazby jsme vás informovali zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události