Fotbal

Konec štaflí na fotbalové Bohemce! Policie to nehodlá dále tolerovat

Konec štaflí na fotbalové Bohemce! Policie to nehodlá dále tolerovat
Zdroj: Profimedia

Koronavirová opatření způsobila na fotbalové Bohemce nový trend - fandění na žebřících za plotem stadionu. Jenže tento způsob sledování fotbalu je, zdá se, u konce. Policie totiž upozornila pražský klub, že už nebude tolerovat porušování opatření.

Když se zakázal vstup diváků na sportovní stadiony, fanoušci Bohemians přišli s kreativním nápadem. Začli chodit k Ďolíčku s žebříky, takže na fotbal přes plot viděli, ale na stadionu nebyli.

Klokani ale o tyto věrné fanoušky zřejmě přijdou. Policie totiž upozornila, že lidé na štaflích porušují několik opatření, ostatní obyvatelé si na to stěžují, a tak "žebříkoví fanoušci" již nebudou tolerováni.

Bohemians na svém webu uvedli, že fanoušci podle policie porušují nařízení hned v několika bodech:

I.) Vzhledem k aktuálním opatřením v rámci nouzového stavu je totiž omezen pohyb osob nejen večer od 21:00 do 4:59, ale zároveň také přes den od 5:00 do 20:59 kromě výjimek, do kterých ovšem návštěva fotbalového utkání nepatří.

II.) Při posledním utkání se Sigmou Olomouc došlo k opakovaným stížnostem občanů na linku 158 na vědomé porušování mimořádných opatření ze strany fanoušků na štaflích (shromažďování, nedodržování rozestupů, nenošení roušek). Takové stížnosti jsou relevantní a policie je musí řešit, přestože v předchozích případech docházelo z její strany k velké toleranci, které si jako klub velmi vážíme.

III.) Zakázaná konzumace alkoholických nápojů na veřejnosti.

Související obsah

Pražský klub proto svým fanouškům doporučil, aby v sobotu na ligové utkání s Českými Budějovicem nechodili. "Klub je od samého začátku fenoménu štaflí za tuto aktivitu nesmírně rád. Přináší nám to podporu přímo při utkání i nevídaný mediální dosah a pozitivní reklamu. Avšak dodržování mimořádných opatření nouzového stavu České republiky musí zůstat nadřazeno zájmu klubu a jeho fanoušků, byť si o jejich smysluplnosti může každý myslet své," uvedla Bohemka na svém webu.


Ve vršovickém Ďolíčku hrají i fotbalisté Pardubic:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události