NHL

Co to má za hokejky? Letang dvakrát zlomil hůl, pokaždé z toho byl gól

Kdyby se v NHL udělovala cena za smolaře utkání, Kris Letang by určitě jednu obdržel. V zápase proti Washingtonu dvakrát zlomil hůl a s prázdnýma rukama pak přihlížel gólům do brány Pittsburghu.

Zkušený obránce patří ke stálicím defenzivy Pittsburghu. Ale bez hole toho zkrátka moc svést nemohl. Dvakrát zlomená hokejka výrazně přispěla k prohře Tučňáků s Capitals 2:5.

 

Praskání Letangových holí začalo za stavu 2:2 při třetí přesilovce Washingtonu. I bez hole se snažil bránit nátlak Capitals a před bránou strážil dva protihráče. Jenže s prázdnýma rukama toho moc nesvedl. Ovečkin vyslal střelu, kterou Wilson tečí umístil do sítě. 
 

První Letangovu zlomenou hůl potrestal Wilson:Jenže to nebyl konec Letangových potíží. Za stavu 3:2 a s minutou a půl do konce Pittsburgh odvolal gólmana. S odkrytou bránou se vydal do útočného pásma, ale tlak znovu překazila zlomená hůl. Ta tentokrát nevydržela přihrávku od Malkina.


Carl Hagelin rychle využil situace a s kotoučem se vydal na prázdnou bránu. Bezmocný Letang se útočníkovi ještě obětavě vrhl pod nohy, ale gólu na 4:2 už nezabránil.

Související obsahPodle informací Letang hraje s holemi Bauer Vapor 1X. Tento typ by měl být podle všeho zastaralý. V NHL jej nikdo jiný nepoužívá a ani jejich nástupce Vapor 2X.
 

Washington Capitals porazili Pittsburgh Penguins 5:2. Letang na ledě strávil nejdelší čas ze všech hráčů, na konto si připsal také jednu asistenci, 3 bodyčeky, 2 zablokované střely a 2 zlomené hole.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události