Hokej

Extraligu přerušil mobil na ledě! Vypadl jednomu z hráčů přímo při hře

Extraligu přerušil mobil na ledě! Vypadl jednomu z hráčů přímo při hře
Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

V pátečním programu hokejové extraligy prohrál vedoucí celek z Třince s hradeckým Mountfieldem, ale nejdiskutovanějším momentem bude pravděpodobně okamžik z jiného zápasu. Utkání Plzně s Vítkovicemi přerušil rozhodčí, protože na ledové ploše byl mobilní telefon, který vypadl jednomu z hráčů při hře.

Domácí Plzeň na začátku druhé třetiny vedla už 2:0, když po minutě a půl rozhodčí najednou přerušil hru. Nikdo netušil, zda jde o vyloučení mimo hru, nebo z jakého důvodu se přerušuje a po chvíli se ukázal pravý důvod. Rozhodčí totiž sebral z ledu mobilní telefon.

Cizí objekt na ledu může být nebezpečný, a proto rozhodčí písknul do píšťalky a hru přerušil. Kdy už hráči znali odpověď na otázku proč, zbývala ještě otázka jak? Tu objasnil záběr z horní kamery, který na Twitter umístil masér a kustod Plzně Jakub Vais.

Na střídačku si mobil od rozhodčího odnesl domácí Jan Eberle, takže to zpočátku vypadalo, že patří jemu, nebo někomu jinému z Plzně, ale záběry ukázaly, že mobil vypadl z výstroje vítkovického Jana Hrušky přímo při hře.

Související obsah

Mobilní telefon hostům štěstí nepřinesl, jelikož prohráli 1:3, čímž přerušili sérii čtyř výher. Naopak šňůru proher prodloužily Pardubice, které s početnou marodkou nestačily na Mladou Boleslav a počtvrté v řadě nezískali ani bod.

Výsledky páteční Tipsport extraligy:

Plzeň - Vítkovice 3:1

České Budějovice - Olomouc 1:2

Mountfield HK - Třinec 3:2

Karlovy Vary - Zlín 5:4 po prodloužení

Mladá Boleslav - Pardubice 5:2

Kometa Brno - Liberec 4:1

Ve čtvrteční předehrávce 48. kola Sparta doma podlehla Litvínovu při své slavnostní akci Sparta vzdává hold:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události