Ostatní sporty

Kateřina Razýmová se ve skiatlonu prodrala do první patnáctky

Kateřina Razýmová se ve skiatlonu prodrala do první patnáctky
Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová Zdroj: Profimedia

Kateřina Razýmová odjela poměrně povedený skiatlon v rámci letošního světového šampionátu. V závodě dlouhém 15 kilometrů dojela nakonec čtrnáctá. Vyhrála Norka Therese Johaugová.

Razýmové se první část, která se jede klasickým způsobem, podařila daleko lépe. Na přezouvání byla osmá a vypadalo to, že se rodačka z Domažlic popere o první desítku.

Jenže bruslařská část jí úplně nesedla a nakonec šest pozic ztratila. Na vítěznou Therese Johaugovou ztratila jednu minutu a 55 sekund.

"S odstupem času budu asi závod hodnotit pozitivně, ale teď spokojená příliš nejsem. Vzhledem k průběhu závodu jsem totiž mířila výš. Ta nespokojenost pramení z toho, že mě na 10. kilometru začaly brát křeče do rukou, o které jsem se nemohla pořádně opřít a začala jsem rychle ztrácet pozice. Jinak bych mohla bojovat o desítku," zhodnotila závod Razýmová.

Související obsah

Šampionka z Norska zvítězila ve skiatlonu i na předchozích dvou světových šampionátech. Před druhou Švédkou Fridou Karlssonovou zvítězila přesně o půl minuty. Třetí skončila další Švédka Ebba Anderssonová. Druhá Češka na startu Petra Nováková obsadila 31. příčku.

"Klasika nebyla z mého pohledu špatná, jela se mi dobře, jen mě mrzí, že mi holky ve druhém okruhu trochu odskočily a neudržela jsem se v balíku. První okruh skateové části jsem si protrpěla, vůbec mi to nesedlo. Naštěstí jsem se ve druhém kole skatu vzchopila. Celkově mohu říct, že s ohledem na celou sezonu není ten výsledek špatný, ale také to není nic k jásání," řekla Nováková.

Připomeňte si první závody Světového poháru v naší reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události