Fotbal

Baník učinil po remíze s Teplicemi rázný krok. Odvolal trenéra Kozla

Baník učinil po remíze s Teplicemi rázný krok. Odvolal trenéra Kozla
Zdroj: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Fotbalisty Baníku Ostrava od neděle již nepovede Luboš Kozel. Po sobotní remíze s teplicemi ho představenstvo klubu odvolalo z funkce a k áčku převelelo trenéra rezervního týmu Ondřeje Smetanu.

Působení Luboše Kozla na lavičce Baníku Ostrava po čtrnácti měsících končí. Slezský klub to oznámil na svém webu v sobotu večer po domácí remíze s Teplicemi.

"Domníváme se, že jsme trenérskému týmu vytvořili dostatečný dlouhý prostor pro koncepční práci. Nelze si ale nepřiznat, že výkony a hra týmu měly sestupnou tendenci, místo aby to bylo naopak. Věřili jsme, že po vítězné sérii v prosinci tým nabral sebevědomí, konečně se nastartuje a půjdeme postupně nahoru i herně, ale po zimní pauze znovu nastal celkový pokles. Je evidentní, že tým je v útlumu a my mu potřebujeme dát nějaký stimul, což je hlavní příčina této změny,“ zhodnotil pro klubový web sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

"Byl bych nerad, aby to vyznělo, že za vše mohou trenéři. Tak to není. Luboš Kozel se svým týmem tady odvedl dobrou práci, výkon na trávníku nakonec vždy odvádí konkrétní hráči. My si ve zbytku sezony musíme vypracovat důkladnou analýzu celého hráčského kádru, a to nejen ve smyslu sportovní složky výkonu, ale i nastavení hráčů ve vztahu k Baníku," dodal Grussmann k vyhazovu Luboše Kozla.

Související obsah

49letého trenéra ve funkci nahradí dosavadní kouč béčka Ondřej Smetana. Jako asistenty k sobě bude mít Václava Daňka, Ivo Staše a Jana Baránka. Pro Smetanu to bude premiéra na prvoligové úrovni.

Výměna trenéra přišla po domácí remíze s Teplicemi. Severočeši jsou až čtrnáctým celkem Fortuna ligy, ale Baník proti nim zachraňoval alespoň remízu až v 87. minutě díky penaltě. Ostravě patří deváté místo ligy.

Trenéra na začátku února vyměnila i pražská Sparta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události